Щодо режиму в'їзду в Україну іноземців та громадян України
Опубліковано 09 червня 2021 року о 18:31

ОНОВЛЕННЯ СТАНОМ НА 16.06.2021 р.:

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, при цьому на всій території країни встановлюється “зелений” рівень епідемічної небезпеки (читати більш докладно щодо чинного режиму в'їзду в Україну). 


Постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року № 583 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 № 1236 "Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

З 09 червня 2021 в’їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства дозволено за наявності поліса страхування, виданого страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні, а також одного з таких документів, виданих англійською мовою або з перекладом на англійську мову:

 • негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону;
 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

У разі відсутності зазначеного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату тестування на COVID-19 (документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації) уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Вимоги щодо наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та вакцинації або негативного результату тестування на COVID-19 не застосовуватимуться до таких категорій іноземців та осіб без громадянства:

 • осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
 • осіб, яких визнано біженцями, або осіб, які потребують додаткового захисту;
 • працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
 • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
 • військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав — членів НАТО та держав — учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.


Громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, які перетинають державний кордон, підлягають самоізоляції. Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома». У разі неможливості встановлення мобільного додатка такі особи підлягають обсервації. За посадовими особами Державної прикордонної служби закріплено повноваження перевіряти встановлення мобільного додатка громадянами.

Вимога щодо проведення самоізоляції/обсервації не поширюється на такі категорії осіб, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

 • осіб, які не досягли 12 років;
 • водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;
 • осіб, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
 • осіб, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Просимо звернути увагу, що страховий поліс та довідка про вакцинацію або негативний тест на COVID-19 не є обов’язковими умовами для в’їзду в Україну громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України. Водночас за наявності довідки про вакцинацію або негативного тесту, проведеного не більш як за 72 години до в'їзду, не застосовується вимога щодо самоізоляції/обсервації. Також самоізоляція/обсервація може бути припинена в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19, проведеного після в’їзду в Україну.

Детальна та актуальна інформація українською та англійською мовами завжди доступна на сайті: https://visitukraine.today/ua

Більше за темою
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux