Щодо продовження дії закордонних паспортів та внесення інформації про дітей
Опубліковано 14 лютого 2023 року о 18:59

На період дії воєнного стану в Україні Кабінет Міністрів України затвердив Тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Консульство України в Малазі продовжує термін дії закордонних паспортів та вносить дані про дітей до 16 років до закордонного паспорта батьків або законних представників.

Звертаємо також Вашу увагу на деякі зміни при продовженні терміну дії закордонних паспортів та внесення до закордонних паспортів даних про дітей (постанова КМУ від 18.10.2022 № 1185 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №170), а саме:

строк дії паспорта для виїзду за кордон продовжується на підставі заяви особи або її законного представника. Заява може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше ніж за два місяці до дати закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон (раніше цей термін обраховувався трьома місяцями).

 

ВАЖЛИВО! Продовження строку дії паспорта шляхом проставлення уповноваженою консульською посадовою особою відповідного запису рекомендуємо здійснювати виключно у випадку нагальної потреби.


Вказане пов'язане з непоодинокими випадками неврахування органами США та інших країн, а також представниками перевізників продовжених закордонних паспортів. Крім того, продовжені небіометричні паспорти не надають права на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. За відсутності термінової потреби в продовженні закордонного паспорта, пропонуємо розглянути варіант оформлення нового закордонного паспорта.


Для продовження терміну дії закордонного паспорта заявник подає наявний закордонний паспорт та дійсний паспорт громадянина України.


У разі продовження терміну дії закордонного паспорта дитини (для дітей до 16-річного віку) заявник подає такі документи:

∙ Закордонний паспорт дитини.

∙ Свідоцтво про народження дитини*.

∙ Дійсний паспортний документ законного представника.

∙ Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника (у разі необхідності).

∙ У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо)*.

Звертаємо Вашу увагу, що продовження терміну дії закордонного паспорта можливе на строк  5 років

Для внесення до паспорта інформації про дитину заявник подає такі документи:

∙ Дійсний закордонний паспорт.

∙ Свідоцтво про народження дитини*.

∙ Дві фотокартки 3,5х4,5 см.

∙ Документ, що підтверджує повноваження особи, як законного представника.

∙У разі якщо мати або батько після народження дитини змінили прізвище, додатково подаються (в оригіналі та копії) документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо)*.

 

 

* Видані компетентними органами іноземної держави документи про реєстрацію актів цивільного стану (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо), що подаються до консульства, повинні бути засвідченні в установленому законодавством порядку (штамп “Апостиль” або легалізація), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально.

Рішення щодо можливості продовження терміну дії закордонного паспорта, терміну його продовження, а також внесення даних про дитину до закордонного паспорта заявника, приймаються після розгляду поданих заявником документів консульською посадовою особою.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux