• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Español
Часті запитання
Опубліковано 23 березня 2015 року о 13:52

Чи можна продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

З 1 квітня 2015 року втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», якою було передбачено можливість продовження терміну дії паспортів зразка 1994 року (темно-вишневого кольору). З 1 квітня 2015 року у разі закінчення терміну дії паспорта необхідно оформити новий паспорт або, у разі необхідності, посвідчення особи на повернення в Україну. Продовження терміну дії паспорта зразка 1994 року (темно-вишневого кольору) не здійснюється. Такий порядок відповідає вимогам чинної норматично-правової бази країн Європейського Союзу та інших країн, згідно з якими паспортний документ не повинен мати строк дії понад десять років.

 

Чи можна "вписати" дитину у паспорт громадянина України для виїзду за кордон?

З 1 квітня 2015 року втратила чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 «Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», якою було передбачено можливість внесення відомостей про дітей до паспортів батьків. Новим Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152, внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено. Кожній дитині, яка є громадянином України, оформлюється окремий паспорт, незалежно від віку.

 

Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

В інтересах безпеки здоров’я відвідувачів особистий прийом громадян в приміщенні Консульства України в Малазі для вчинення будь-яких консульських дій відбуватиметься виключно  за попереднім записом. Записатися на прийом можна за цим посиланням: https://online.mfa.gov.ua/  (УВАГА! За необхідності вчинення кількох консульських дій попередній запис потрібно робити окремо на кожну з них). Якщо у Вас виникли труднощі з онлайн записом, зателефонуйте нам за телефоном (+34)952220615.

Зазначені заходи застосовуються з метою забезпечення функціонування консульської установи в умовах дії в країні перебування карантинних заходів, спрямованих на подолання пандемії коронавірусу COVID-19, задля недопущення утворення черг та скупчення людей, та прагнучи максимально зменшити час перебування заявників у приміщеннях публічного користування, а отже – мінімізувати ризики захворювання. Вхід до приміщень громадського доступу Консульства здійснюватиметься виключно за списками попереднього запису та за умови наявності у відвідувачів захисних масок. З метою дотримання необхідної дистанції дозволяється перебування не більше чотирьох осіб у залі очікування Консульства та по одній особі/сім'ї на кожному «віконці» у залі консульського прийому. У разі недотримання зазначених вимог Консульство залишає за собою право відмовити у наданні послуг, заборонити доступ заявника до приміщення Консульства та припинити прийом до відновлення необхідного санітарного режиму.

 

У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?

Відповідно до підпункту 3 пункту 55 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, під час обміну паспорта для виїзду за кордон заявник, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, може подати до закордонної дипломатичної установи заяву про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.

 

Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?

У  разі  здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.

 

Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Іспанії. Як можна оформити новий паспорт через Консульство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції з відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. №152  «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», Вам може бути оформлено паспорт в Консульстві. Строк оформлення закордонного паспорта у закордонних дипломатичних установах України може становити до 3-х місяців.

 

Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?

Проїзні документи дитини не оформлюються. У Консульстві дитині, незалежно від віку, може бути оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

 

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Іспанії на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Іспанії. Вам необхідно особисто звернутися до Консульства  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Детальніше про порядок оформлення посвідчення особи на повернення в Україну дивіться у розділі "Посвідчення особи на повернення в Україну"

 

Яким чином сплачується консульський збір?

Ви можете сплатити консульський збір безпосередньо в приміщенні Консульства при поданні документів (за допомогою терміналу, приймаються картки платіжних систем Visa, Visa Electron, Visa Debit, MasterCard, MasterCard Debit, Maestro) або у відділенні банку на підставі отриманих в Консульстві платіжних доручень. Сплата консульського збору готівкою у Консульстві не допускається.

Для отримання більш детальної інформації з консульських питань Ви можете звертатися до Консульства особисто, засобами телефонного, електронного чи поштового зв’язку.

 

Яким чином можна отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер)?

З порядком отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків для повнолітніх і неповнолітніх осіб, які проживають в Україні та за її межами, можна ознайомитися на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за цим посиланням.

 

Чи можу я оформити довіреність на відстані?

Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчується у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.

 

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул має право засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (бланк такої заяви видається в Консульстві).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш дійсний закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта громадянина України ("внутрішнього") представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.

 

Як я можу втратити/вийти з громадянства України?

Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), який оформив (ла) виїзд на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та повинен перебувати на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.

 

Де можна легалізувати документи для Іспанії (проставити штамп „Апостиль”)?

На документи, видані офіційними органами чи установами України, штамп «апостиль» можна поставити лише на території України. 

У залежності від виду документа «Апостиль» проставляється:

  • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші.
  • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. До таких документів відносяться: свідоцтва, видані органами державної реєстрації актів цивільного стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, документи, засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
  • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Більш докладно про порядок і процедуру проставлення апостиля вказаними вище органами влади в Україні Ви можете дізнатися, ознайомившись з інформацією на офіційних вебсайтах за такими посиланнями: https://mon.gov.ua/ua/tag/apostil (Міністерство освіти), https://minjust.gov.ua/dep/ddr/poryadok-prostavlennya-apostilya (Міністерство юстиції), https://mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/dokumenti-ta-notarialni-diyi/apostil (МЗС).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux