У яких випадках я можу залишити собі старий паспорт після оформлення у консульському відділі нового?
Відповідно до підпункту 3 пункту 55 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 №152, під час обміну паспорта для виїзду за кордон заявник, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, може подати до закордонної дипломатичної установи заяву про повернення паспорта для виїзду за кордон, що підлягає обміну, після його анулювання у зв’язку з наявністю в ньому віз або у випадку, якщо такий паспорт є підставою для отримання/продовження дозвільних документів на проживання в іноземній державі.
Чи можу я мати на руках два паспорти для виїзду за кордон?
У разі здійснення регулярних поїздок за кордон та необхідності при цьому завчасного оформлення віз для в'їзду до іноземних держав за обґрунтованою заявою громадянину може бути оформлено другий паспорт.
Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Іспанії. Як можна оформити новий паспорт через Консульство?
У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції з відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції заяви, а також документів, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. №152 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон», Вам може бути оформлено паспорт в Консульстві. Строк оформлення закордонного паспорта у закордонних дипломатичних установах України може становити до 3-х місяців.
Чи можна оформити проїзний документ дитини у консульському відділі Посольства?
Проїзні документи дитини не оформлюються. У Консульстві дитині, незалежно від віку, може бути оформлений паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Іспанії на підставі свого паспорта?
Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Іспанії. Вам необхідно особисто звернутися до Консульства для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.
Детальніше про порядок оформлення посвідчення особи на повернення в Україну дивіться у розділі "Посвідчення особи на повернення в Україну"
Яким чином сплачується консульський збір?
Ви можете сплатити консульський збір безпосередньо в приміщенні Консульства при поданні документів (за допомогою терміналу, приймаються картки платіжних систем Visa, Visa Electron, Visa Debit, MasterCard, MasterCard Debit, Maestro) або у відділенні банку на підставі отриманих в Консульстві платіжних доручень. Сплата консульського збору готівкою у Консульстві не допускається.
Для отримання більш детальної інформації з консульських питань Ви можете звертатися до Консульства особисто, засобами телефонного, електронного чи поштового зв’язку.
Чи можу я оформити довіреність на відстані?
Ні, нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві посвідчується у нотаріальному порядку консульською посадовою особою.
Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?
Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул має право засвідчити Ваш підпис на довіреності.
Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей (бланк такої заяви видається в Консульстві).
Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш дійсний закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта громадянина України ("внутрішнього") представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.
Як я можу втратити/вийти з громадянства України?
Ст. 17 Закону України «Про громадянство» від 18.01.2001 р. визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.
Ст. 18 Закону передбачено, що громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України є таким, що постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України за його клопотанням (громадянин (ка), який оформив (ла) виїзд на постійне місце проживання за кордон, має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та повинен перебувати на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном).
Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийдете з громадянства України.
Де можна легалізувати документи для Іспанії (проставити штамп „Апостиль”)?
01 січня 2023 набув чинності п.1 Постанови КМУ від 27.05.2022 №631 «Про внесення змін до пункту 1 постанови КМУ від 18.01.2003 р. №61», відповідно до якого частина документів, що раніше засвідчувало апостилем МЗС, засвідчується МВС, ДМС та ДПC.
З цієї дати передбачено надання повноважень на проставлення апостилю:
На перелічених вище типах офіційних документів МЗС апостиль більше не проставлятиме й повертатиме без розгляду документи, повноваження на засвідчення апостилем яких належать іншому органу.
Як і раніше апостиль проставлятимуть:
В Консульстві України в Малазі Ви можете нотаріально оформити довіреність на ім'я Вашого представника для виконання дій, пов'язаних з проставленням апостиля на Ваші документи в Україні.
Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook
Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло".
Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає.
Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.