Перелік дій, що не належать до компетенції Консульства
Опубліковано 15 травня 2017 року о 18:24

До компетенції консульської установи не відносяться питання, пов’язані з:

 • оформленням запрошень громадянам України для в’їзду до Іспанії;
 • оформленням та продовженням громадянам України віз для вʼїзду до іноземних держав;
 • оформленням дозволу на проживання в Іспанії;
 • набуттям громадянства Іспанії;
 • набуттям статусу біженця в Іспанії;
 • наданням довідок про міграційні переміщення осіб;
 • оформленням "внутрішніх" паспортів громадянина України та вклеюванням фотокарток до них при досягненні особами 25-та 45-річного віку;
 • оформленням, обміном посвідчень водія;
 • проставленням штампа "апостиль" на офіційні документи;
 • "омологацією" чи підтвердженням дипломів про освіту;
 • наданням сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Іспанії тощо.

Також консульські посадові особи не можуть прискорити оформлення паспорта України для виїзду за кордон, оформлення клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства України.

Оперативному вирішенню підлягають тільки ті питання, які повʼязані з наданням консульських послуг безпосередньо в консульській установі.

Чи може консульська посадова особа надавати послуги адвоката?

Консульські посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів; не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити громадян від відповідальності.

Якщо я хочу відвідати одну з країн, що входять до зони дії Шенгенської угоди, в якому Посольстві я маю відкривати візу?

Після набуття чинності рішенням ЄС щодо запровадження безвізового режиму поїздок для громадян України новий порядок надає право на безвізовий в’їзд для короткотермінового перебування в державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.

Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, громадянам України необхідно мати закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon ). Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність медичної страховки й достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання. Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.

Водночас питання в’їзду та перебування іноземців на національній території (у тому числі оформлення в’їзних віз, інших дозволів на перебування, вимоги при перетині іноземцями кордону тощо) належить до виключної компетенції органів влади тієї країни до якої здійснюється в’їзд. Відтак перед поїздкою радимо проконсультуватися з консульською посадовою особи тієї держави, до якої Ви маєте намір подорожувати. 

Чи можу я оформити в Консульстві паспорт громадянина України ("внутрішній") або вклеїти до нього фотокартку у зв’язку з досягненням 25-ти чи 45-тирічного віку?

Оформлення паспорта громадянина України ("внутрішнього") та інші дії здійснюються винятково в Україні. З детальною інформацією з цього питання Ви можете ознайомитись на сайті Державної міграційної служби України за посиланням https://dmsu.gov.ua/poslugi/pasport-gromadyanina-ukrajni.html .

Куди звертатися, щоб поставити апостиль на документи?

На документи, видані офіційними органами чи установами України, штамп «апостиль» можна поставити лише на території України.

01 січня 2023 набув чинності п.1 Постанови КМУ від 27.05.2022 №631 «Про внесення змін до пункту 1 постанови КМУ від 18.01.2003 р. №61», відповідно до якого частина документів, що раніше засвідчувало апостилем МЗС,  засвідчується МВС, ДМС та ДПC.

З цієї дати передбачено надання повноважень на проставлення апостилю:

 • Міністерству внутрішніх справ – на документах, що видаються Міністерством внутрішніх справ та його територіальними органами з надання сервісних послуг, крім документів, що стосуються сфери освіти та науки;
 • Державній міграційній службі – на документах, що видаються Державною міграційною службою, її територіальними органами та територіальними підрозділами, що стосуються сфери міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів;
 • Державній податковій службі України – на документах, що видаються Державною податковою службою та її територіальними органами.

На перелічених вище типах офіційних документів МЗС апостиль більше не проставлятиме й повертатиме без розгляду документи, повноваження на засвідчення апостилем яких належать іншому органу.

Як і раніше апостиль проставлятимуть:

 • Міністерство освіти і науки – на офіційних документах, виданих Міністерством освіти і науки, центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра освіти і науки, їх територіальними органами, закладами освіти, підприємствами, установами і організаціями, які надають послуги у сфері освіти і науки або провадять іншу діяльність, пов’язану з наданням таких послуг;
 • Міністерство юстиції – на документах, що видаються органами юстиції, судами, державними архівними установами, органами виконання покарань та пробації; а також на документах, що оформляються нотаріусами України;
 • Міністерство закордонних справ – на всіх інших видах документів.

В Консульстві України в Малазі Ви можете нотаріально оформити довіреність на ім'я Вашого представника для виконання дій, пов'язаних з проставленням апостиля на Ваші документи в Україні.  

На документи, видані в Іспанії, апостиль проставляється відповідними уповноваженими органами Іспанії.

Такими органами в Іспанії є: Міністерство юстиції та його територіальні підрозділи, урядові секретаріат вищих судів юстиції, нотаріальні колегії та ін. Більш докладну інформацію щодо проставлення апостиля на документи, видані в Іспанії, можна знайти на вебпорталі Міністерства юстиції Іспанії за посиланням - https://www.mjusticia.gob.es/cs/Satellite/Portal/es/servicios-ciudadano/tramites-gestiones-personales/legalizacion-unica-apostilla

Як оформити пенсію громадянину України?

З цього питання слід звертатися до територіальних органів Пенсійного фонду України за місцем реєстрації в Україні.

Призначення, перерахунок та виплата пенсій є компетенцією виключно Пенсійного фонду України.

Поштова адреса: 01601, м.Київ-14, вул. Бастіонна, 9

Електронна пошта: [email protected],

Факс: (044) 284-73-37

Офіційний веб-сайт: www.pfu.gov.ua

Пенсійний веб-портал:  http://portal.pfu.gov.ua/Info/DetailF

Присутність на Facebook.com: Пенсійний фонд України

Телефонний контактний центр Пенсійного фонду України:

0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів по всій Україні - безкоштовно)

Приймальня громадян Пенсійного фонду України:

м. Київ, вул. Бастіонна, 9, окремий вхід в приміщення зі сторони вулиці Сергія Струтинського.

Як оформити отримання матеріальної допомоги при народженні дитини?

З цього питання слід звертатися до органів соціального захисту населення за місцем проживання в Україні.

Нарахування та виплата матеріальної допомоги при народженні дитини є компетенцією виключно Міністерства соціальної політики України: м.Київ, вул. Еспланадна, 8/10, 01601

Тел.  +38 (044) 289-66-89; +38 (044) 226-24-45

Факс  +38 (044) 289-00-98

Офіційне інтернет-представництво: www.mlsp.gov.ua

Eлектронна адреса: [email protected]

Які правила переміщення предметів через митний кордон України?

Питання, що стосуються ввезення/вивезення, тимчасового ввезення, транзиту предметів, переміщення транспортних засобів, митного оформлення міжнародних поштових та експрес відправлень, переміщення продуктів харчування, переміщення валюти та культурних цінностей є компетенцією Державної митної служби України.

Поштова адреса: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г

Телефони: +38 (044) 247-26-06,   +38 (044) 247-27-06

Факс: +38 (044) 247-28-51,  +38 (044) 489-02-12

E-mail: [email protected]

Телефон довіри: +38 (044) 247-27-19

Якщо я маю дозвіл на проживання в Іспанії, яким чином я можу обміняти українське посвідчення водія на іспанське?

З питання обміну водійських прав необхідно звертатись до територіального підрозділу Головного управління дорожнього руху (Dirección General de Tráfico) Міністерства внутрішніх справ Іспанії за місцем Вашого проживання в Іспанії https://sede.dgt.gob.es/es/tramites-y-multas/permiso-de-conduccion/canje-de-permisos/.

Перелік документів та інша корисна інформація з зазначеного питання за посиланням https://sede.dgt.gob.es/es/tramites-y-multas/permiso-de-conduccion/canje-de-permisos/otros.shtml.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux