Відкритий лист Консульства України в Малазі до редакції іспанського видання «Diario SUR» у зв'язку із публікацією тенденційних матеріалів у російськомовному додатку «SUR російською»
Опубліковано 20 липня 2018 року о 19:20

Шановному пану Мануелю Кастільо,
Редактору «Diario SUR»

Шановному пану Педро Луїсу Гомесу,
Випускаючому Редактору «Diario SUR»

 

Цим листом Консульство України в Малазі звертається до поважної редакції «Diario SUR» стосовно низки нещодавніх публікацій у додатку до Вашого видання «SUR російською».

Не маючи наміру ставити під сумнів свободу слова як одне із основних універсальних досягнень демократії, та захищаючи вільну пресу,  утім вважаємо за необхідне донести до Вашого відома прикрий факт, що у низці публікацій згаданого додатку ми виявили низку неправдивих повідомлень стосовно України, які розповсюджують дезінформацію та, вочевидь, спрямовані на маніпулювання громадською думкою російськомовних жителів Коста-дель-Соль.

Мета цього листа – привернути Вашу увагу до того факту, що неправдиві публікації, про які йдеться, несуть великий деструктивний потенціал, провокуючи більше розділення, ворожість та навіть ненависть між українцями та росіянами, які проживають в цьому регіоні.

Серед прикладів дезінформації, маніпуляції та пропаганди з боку додатку «SUR російською» варто, зокрема, відзначити матеріал, оприлюднений у номері від 1-7 червня 2018 року, в якому йдеться про нібито обстріл українськими військовими автомобілів ОБСЄ та наводяться цитати представника т.зв. «ДНР». Утім більш уважний аналіз офіційної інформації від самої Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ в Україні не підтверджує цього фальшивого та маніпулятивного звинувачення.

До того ж, загальновідомо, що т.зв. «народні республіки» Донецька та Луганська були самопроголошені в результаті спланованої збройної агресії, розв’язаної Росією проти України, в результаті якої відбулася незаконна тимчасова окупація Автономної Республіки Крим, а на Донецьку та Луганську області поширився ініційований Росією збройний конфлікт.

Демократична та цивілізована міжнародна спільнота, включаючи Іспанію, одностайна у засудженні країни-агресора та підтримці територіальної цілісності України, та не визнає ані спроби анексії Криму, ані згадані «Донецьку та Луганську народні республіки». Це підтверджується численними офіційними документами ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС, НАТО та інших міжнародних організацій.

У цьому зв’язку, згадувати без лапок представників цих лялькових «республік», на наш погляд, є образою здорового глузду читачів.

Іншим кричущим прикладом упередженої інформації та маніпуляції, оприлюдненої у номері «SUR російською» від 13-19 липня 2018 року, є згадування гасла «Слава Україні!», як слогана УПА, що нібито була «поплічником фашистів».

По-перше, варто роз’яснити, що під час Другої Світової війни українські повстанці боролися за свободу і незалежність України як проти нацистської Німеччини, так і проти СРСР, та вели підривну діяльність проти німецьких військ, НКВС та Червоної Армії. Відтак є очевидним мотив радянської пропаганди, та її старанного послідовника – російської пропаганди, затаврувати супротивників кремлівського режиму образом «поплічника фашистів».

По-друге, вислів «Слава Україні! Героям Слава!» - це популярне народне гасло українців, яке виражає лише любов до Батьківщини та віддає шану всім тим, хто поклав своє життя за її свободу. Це український аналог французького «Vivе la France!», американського «In God We Trust!», аргентинського «En Unión y Libertad» та інших національних гасел.

Будучи відданим принципам правди, об’єктивності та достовірності, власне видання «Diario SUR» у своїй статті від 8 липня 2018 року пояснює, що «Слава Україні!» - це слоган проєвропейської революції, яка у 2014 році призвела до відсторонення проросійського президента України Віктора Януковича та до кризи у двосторонніх відносинах між обома країнами. Після чого Кремль здійснив анексію Криму, а у протистоянні між українським збройними силами та проросійськими військами загинуло 10 тис. осіб».

Висвітлення української тематики у додатку «SUR російською» є очевидно заангажованим, тенденційним, провокативним та у більшості випадків неправдивим, що повною мірою відповідає цілям агресивної та цинічної російської пропаганди, яка є складовою кривавої гібридної війни проти України.

Ми глибоко переконані, що неупередженість та об’єктивність повинні превалювати у будь-якій журналістській діяльності. Відтак нас дивує та викликає глибоке обурення той факт, що таке авторитетне видання як «Діаріо SUR» допускає публікацію такого низькопрофесійного додатку, який, дуже ймовірно, контролюється та використовується Кремлем, що створив найбільш потужну пропагандистську машину від часів нацизму. Його надзвичайно деструктивний вплив проявився не лише в Україні, а й у багатьох демократичних країнах, у тому числі в Іспанії.

Можливо, відповідальність за зміст додатку «SUR російською» цілковито лежить на совісті його редакторів, які дозволяють собі випускати в номер неперевірену та неправдиву інформацію чи-то через свою непрофесійність, чи-то відпрацьовуючи зарплату російських спонсорів. Утім, це не зменшує прикрість від того, що все це відбувається під таким поважним брендом як «Diario SUR»,  який дозволяє використовувати себе у якості рупора терористичних організацій, чим надзвичайно псує свою журналістську репутацію.

Переконані, що публікація таких провокативних матеріалів цілковито суперечить меті «об’єднати навколо себе читачів», про яку писав Ваш випускаючий редактор Педро Луїс Гомес 8 червня 2013 року, започатковуючи діяльність російськомовного додатку. Адже як змістовне так і лексичне відтворення типових російських пропагандистських кліше є образою не лише для 16,5 тисяч українців, які проживають в Андалусії, а й для будь-кого з іспанців та іноземців, хто свого часу постраждав від тероризму, сепаратизму та війни.

Наполегливо закликаємо поважну редакцію Вашого видання вжити всіх необхідних заходів для недопущення у майбутньому публікації фейкових новин під авторитетним брендом «Diario SUR».

 

З повагою,

Артем Воробйов

Консул-керівник Консульства України в Малазі

P.S.

Нижче пропонуємо Вашій увазі посилання на веб-сторінки ініціативи «ЄС проти Дезінформації», започаткованої Європейською Службою зовнішньої діяльності ЄС у березні 2015 році як результат визнання керівництвом держав та урядів країни ЄС тієї загрози, яку становить для європейського співтовариства масована пропаганда та російська дезінформація.

https://euvsdisinfo.eu/about/

https://euvsdisinfo.eu/disinformation-cases/?text=OSCE&disinfo_issue=&date=&offset=0

https://euvsdisinfo.eu/report/ukrainian-military-fire-on-osce-patrol/

https://eeas.europa.eu/headquarters/headquarters-homepage/2116/-questions-and-answers-about-the-east-stratcom-task-force_en

https://www.stopfake.org/es/tag/propaganda-rusa/

https://www.stopfake.org/es/falso-el-ejercito-ucraniano-disparo-contra-la-patrulla-de-la-osce-en-el-donbas/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux