Консульський облік поштою
Опубліковано 11 червня 2021 року о 20:41

Окрім особистої подачі клопотання про взяття на консульський облік під час консульського прийому, законодавством також передбачена можливість подання документів дистанційно – засобами поштового зв’язку (будь-якою поштовою службою за власним вибором або кур’єром). Такий спосіб є зручним для тих громадян, яким далеко добиратися до консульської установи або ж якщо доступні для запису дні не є прийнятними. Клопотання, які отримані Консульством засобами поштового зв’язку, опрацьовуються у звичайному порядку, в терміни не більш як 10 робочих днів, як це передбачено пунктом 9 Порядку ведення обліку громадян України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 №85.

I. Завантажити на сайті Консульства заяву, роздрукувати її та власноручно заповнити й підписати.

II. Підготувати усі необхідні документи та їх якісні копії:

 1. Закордонний паспорт (надсилається ОРИГІНАЛ та копія 1-ї сторінки з даними)
 2. Один із таких українських документів, що підтверджують місце народження та місце проживання в Україні:
  • копія «внутрішнього» українського паспорта у вигляді книжечки (усіх сторінок з відмітками), або
  • копія довідки про реєстрацію місця проживання в Україні та копія свідоцтва про народження чи «внутрішнього» українського паспорта у вигляді ID-картки.
 3. Копію іспанських документів:
  • довідка про прописку – «volante de empadronamiento»;
  • дозвіл на проживання – «permiso de residencia» (за наявності), у такому разі строк перебування на тимчасовому консульському обліку визначатиметься за терміном дії «permiso de residencia».
 4. Свіжу кольорову фотокартку розміром 10х15 см на білому фоні.

III. Сплатити консульський збір у розмірі 18 євро на рахунок Консульства.

IV. Вкласти у конверт квитанцію про оплату консульського збору, підготовлені документи, заяву, фотокартку та відправити його на адресу Консульства будь-якою поштовою службою чи кур’єром за Вашим вибором.

УВАГА! Надсилаються оригінали закордонного паспорта, заяви, квитанції про оплату консульського збору та фотографія, інші документи надсилаються в копіях. До розгляду приймаються лише якісні ксерокопії документів (з розбірливими написами), надруковані на папері формату А4.

V. Замовити у обраній Вами кур’єрській службі зворотну доставку через 10 днів або зв’язатися з Консульством по телефону 952220615 чи електронною поштою  [email protected] у разі необхідності окремого узгодження іншого способу повернення Вам паспорта з відміткою про консульський облік. Паспорт може бути повернутий Вам у той самий спосіб, яким він надсилався, вручений іншому обраному Вами кур’єру або отриманий Вами особисто в Консульстві (у прийомний час без попереднього запису).

УВАГА! Консульство України в Малазі уповноважене вести облік лише тих громадян України, які проживають на території консульського округу установи: в автономній області Андалусія, регіоні Мурсія, на Канарських о-вах, у м.Сеута та м.Мелілья. Якщо Ви проживаєте в іншому регіоні Іспанії, Вам необхідно звертатися з цього питання до Посольства України в Іспанії або Генерального Консульства України в Барселоні у відповідності до розподілу їх консульських округів. Перед оплатою консульського збору та відправкою документів переконайтеся у правильності обраного Вами адресата.

Для відправки документів, а також для замовлення їх зворотної доставки Ви можете скористатися будь-якою зручною для Вас поштовою службою – Correos, MRW, SEUR, DHL, FedEx, UPS - чи іншими наявними способами кур’єрської доставки. Ви можете також особисто занести до Консульства запакований конверт з підготовленими документами та вручити його співробітнику Консульства, який приймає вхідну кореспонденцію.

Звертаючись до кур’єрських служб, у Вас є можливість одночасного замовлення зворотної доставки паспорта – він буде вручений кур’єру, який прийде за ним до Консульства через визначений час. Якщо Ви обираєте послуги іспанського поштового підприємства Correos, вкладіть у конверт з Вашими документами інший пустий передплачений конверт зі зворотною адресою (конверт має бути передплачений - “sobre prepagado” –  або з наклеєними марками на відповідну суму поштового відправлення «експрес»). Ви також можете особисто забрати Ваш паспорт, завітавши до Консульства у прийомний час після спливу 10-денного терміну розгляду поданого клопотання.


УВАГА! Консульство України в Малазі уповноважене вести облік лише тих громадян України, які проживають на території консульського округу установи: в автономній області Андалусія, регіоні Мурсія, на Канарських о-вах, у м.Сеута та м.Мелілья. Якщо Ви проживаєте в іншому регіоні Іспанії, Вам необхідно звертатися з цього питання до Посольства України в Іспанії або Генерального Консульства України в Барселоні у відповідності до розподілу їх консульських округів. 

Перед оплатою консульського збору та відправкою документів переконайтеся у правильності обраного Вами адресата.

Поштова адреса Консульства України в Малазі: c/Maestranza 23, 1 derecha, Málaga, 29016.


За взяття на консульський облік осіб віком від 16 років справляється консульський збір у порядку та розмірах, визначених законодавством. Згідно з чинними тарифами розмір консульського збору за взяття як на постійний так і на тимчасовий облік становить 18,00 євро.

Оплата за вчинені у Консульстві України в Малазі консульські послуги здійснюється виключно на банківський рахунок установи у банку BBVA: ES27-0182-5918-46-0201504708

УВАГА! При здійсненні оплати необхідно у полі "призначення платежу" ("concepto") зазначити ім'я особи, яка приймається на консульський облік.  


Чи можна разом з консульським збором також оплатити і поштові послуги зі зворотної відправки?

Ні. На рахунок Консульства сплачується лише консульський збір за вчинення консульської дії у суворій відповідності до встановлених тарифів. Оплата поштових чи кур’єрських послуг сторонніх компаній здійснюється заявником особисто та безпосередньо на рахунок обраної ним компанії, відповідно до умов укладеного між ним та такою компанією договору про надання поштових чи кур’єрських послуг.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux