Консульство України в Малазі

, Київ 01:52

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України ("внутрішній")

07 квітня 2017, 09:33

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 745):

1. Паспорт громадянина України (далі – паспорт) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

2. Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

3. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

4. Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, - на кожні 10 років.

5. У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт.

Паспорти громадянина України («внутрішні») оформляються лише на території України.

Не пізніше ніж через місяць після досягнення 14 років необхідно звернутись до територіального підрозділу Державної міграційної служби України або до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), за зареєстрованим місцем проживання або за останнім зареєстрованим місцем проживання.

Відповідно до статті 197 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, проживання без реєстрації – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Детальна інформація про порядок оформлення паспорта громадянина України опублікована на сайті Державної міграційної служби України.

Останні новини

100-річчя дипломатичної служби України | 19 грудня 2017, 13:07

Цього року виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу. Цей час став вершиною національно-визвольної боротьби та відродження української нації. Наш народ довів здатність національного державотворення, яке постало у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки. Без перебільшення можна сказати, що сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених згаданою революцією. І саме тому Указом Президента України 2017 рік проголошено Роком Української революції 1917–1921 років. Цим Указом визначено пріоритети у вшануванні вікопомних подій та видатних учасників революції. Однією з визначних подій того часу можна без сумніву вважати заснування української дипломатичної служби.