Консульство України в Малазі

, Київ 01:58

Нотаріальні дії

Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту УкраїниПоложенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

Нотаріальне посвідчення документів проводиться в приміщенні Консульства України в Малазі без попереднього запису на загальних підставах у години прийому відвідувачів.

З метою скорочення тривалості обслуговування в Консульстві, Ви маєте можливість надіслати на поштову скриньку Консульства gc_esm@mfa.gov.ua  заяву-звернення на оформлення довіреності або проект заяви, підпис на якій необхідно засвідчити у нотаріальному порядку, разом зі сканованою копією першої сторінки Вашого закордонного паспорта. У тексті звернення необхідно вказати орієнтовну дату прибуття до установи для вчинення нотаріальної дії та контактний номер телефона. Просимо не забувати, що під час особистого прийому в установі Ви зобов’язані надати оригінал дійсного закордонного паспорта. 

Відповідно до статті 38 Закону України «Про нотаріат» Консульство вчиняє наступні нотаріальні дії: 

 1. Посвідчує угоди (договори, заповіти, доручення та ін.), крім договорів про відчуження та заставу жилих будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні.
 2. Вживає заходів до охорони спадкового майна.
 3. Видає свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя.
 4. Засвідчує вірність копій документів і виписок з них.
 5. Засвідчує справжність підпису на документах.
 6. Засвідчує вірність перекладу документів з однієї мови на іншу.
 7. Засвідчує факт, що громадянин є живим.
 8. Засвідчує факт знаходження громадянина в певному місці.
 9. Засвідчує тотожність громадянина з особою, зображеною на фотокартці.
 10. Засвідчує час предʼявлення документів.
 11. Вчиняє виконавчі написи.
 12. Вчиняє морські протести.

Нотаріальні дії вчиняються в день пред'явлення всіх необхідних для цього документів: особистої заяви щодо вчинення нотаріальної дії, паспорта громадянина України для виїзду за кордон та копії його першої сторінки, сплати консульського збору відповідно до Тарифів консульського збору.

Вчинення нотаріальних дій може бути відкладене при необхідності витребування додаткових відомостей чи документів або направлення документів на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Нотаріально посвідчувані угоди, а також доручення, заяви та інші документи підписуються заявником особисто в присутності консула, який вчиняє нотаріальну дію. Якщо угоду, доручення, заяву чи інший документ підписано за відсутності консула, то особа, яка підписала такий документ, повинна особисто підтвердити, що документ підписаний нею.

Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консул відмовляє у вчиненні такої дії. Консул не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.

Консул засвідчує заяви від імені однієї або кількох осіб, довіреності від імені однієї особи на імʼя однієї чи декількох осіб.

Орієнтовний перелік документів які необхідно пред’явити під час звернення (в залежності від виду консульської дії):

 • Паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки.
 • Примірник документу, який необхідно посвідчити або засвідчити.
 • Довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків.
 • Квитанцію про сплату консульського збору (сума збору залежить від виду консульської дії).
 • Інші документи, необхідні для вчинення нотаріальної дії (свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, копію технічного паспорта автомобіля тощо).

Для посвідчення довіреності заявнику необхідно пред’явити такі документи:

 1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки.
 2. Заяву-звернення (зразок можна завантажити за цим посиланням).
 3. Квитанцію про сплату консульського збору (залежно від виду довіреності). Банківське направлення видається після отримання консультації під час консульського прийому. Сплата консульського збору здійснюється у день вчинення консульської дії.

  При оформленні довіреності майнового характеру (управління, користування та розпорядження нерухомим майном, банківськими рахунками, пенсією, ведення спадкових справ тощо) на іншого з подружжя, дітей або батьків, суму консульського збору може бути стягнено за пільговою ставкою. Для цього необхідно надати документи, які підтверджують родинний зв'язок довірителя з уповноваженою особою (копії свідоцтва про народження та/або свідоцтва про шлюб, з урахуванням змін прізвища).  

Для засвідчення підпису на заяві заявнику необхідно пред’явити такі документи:

     1. Дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон та копію його першої сторінки.

     2. Заяву-звернення.

Зразки типових заяв, Ви можете завантажити за наступними посиланнями:

- заява-дозвіл батька/матері на виїзд дитини за кордон;

- заява-дозвіл батька/матері на оформлення та видачу паспорта/проїзного документа дитини;

- заява про сімейний стан:

     3. В залежності від виду нотаріальної дії – документ, необхідний для її вчинення: свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, копію технічного паспорта автомобіля тощо.

     4. Квитанцію про сплату консульського збору (залежно від виду заяви). Банківське направлення видається після отримання консультації під чаc консульського прийому. Сплата консульського збору здійснюється у день вчинення консульської дії.

***

При посвідченні договорів майнового характеру додатково треба подати:

- для юридичних осіб-резидентів – відомості про найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

- для юридичних осіб-нерезидентів – найменування, місцезнаходження та державу;

- для громадян України – прізвище, ім’я, по-батькові, адреса постійного місця проживання та ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів;

- для іноземців та осіб без громадянства – прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), громадянство, адресу місця проживання.

Ненадання відомостей або документів на вимогу консула є підставою для відкладення, зупинення нотаріальної дії або відмови в її вчиненні.

При вчиненні нотаріальних дій консул встановлює особу громадянина України, його представника або представника підприємства, установи, організації, що звернулися за вчиненням нотаріальних дій. Встановлення особи громадянина України здійснюється за паспортом. Вчинення нотаріальних дій може бути відкладено у разі рішення консула витребувати додаткові відомості чи документи або направити документи на експертизу, а також на інших підставах, передбачених законодавством України.

Правоздатність юридичної особи (установа, підприємство, організація) установлюється на основі установчих документів (статуту, установчого договору, для некомерційних організацій – загального положення), документів про реєстрацію. Консул також перевіряє повноваження представника юридичної особи на основі:

- наявності в нього службового посвідчення з фотокарткою, яке містить вказівку на те, що він є представником юридичної особи;

- нотаріально засвідчених виписок із протоколів про призначення посадових осіб, що мають повноваження підписувати документ від імені даної юридичної особи;

- доручення на здійснення відповідної юридичної дії.

 

 

 


Генеральне консульство України в Барселоні (Королівство Іспанія)
Керівник: Драмарецька Оксана Валеріївна
Генеральний консул
Адреса: c. Numancia, 185, bajos 2 Barcelona 08034 España. Переглянути на мапі
Телефон: +(34) 932 801 812, 932 804 009 "Гаряча лінія" Генконсульства: +34 629 38 29 36 Прохання телефонувати на "гарячу лінію" виключно у разі надзвичайних ситуацій (загрози життю чи загибелі громадян, арешту, втрати документів подорожуючими).
Факс: +(34) 93 205 25 21
Ел. пошта: gc_esb@mfa.gov.ua; barcelonaconsul@gmail.com
Веб-сайт: http://barcelona.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи: Пн. - Пт. 9:00 - 18:00 

Прийом громадян (без попереднього запису):

понеділок, вівторок, середа, п'ятниця: 9:30 – 13:30

четвер: прийом за попереднім погодженням громадян певних категорій (інваліди, тяжкохворі), проведення виїзних консульських обслуговувань, відвідання затриманих і хворих громадян України

Вихідні: субота, неділя

Прийом заяв на оформлення паспортів здійснюється за попереднім записом.

З огляду на обмежену кількість заяв на оформлення паспорта, які можуть бути оброблені протягом годин консульського прийому, та з метою уникнення надмірних черг прийом громадян з питання оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон у Генеральному консульстві України в Барселоні здійснюється за попереднім записом.

Записатися на прийом з питання оформлення паспорта можна шляхом надсилання відповідного запиту на адресу електронної пошти barcelonaconsul@gmail.com. Прохання у темі повідомлення зазначити: «Запис на прийом. Прізвище заявника». У тексті повідомлення необхідно вказати кількість осіб (наприклад, членів родини), які подаватимуть документи на оформлення паспорта, вік та строк дії паспорту (у разі наявності). У відповідь Вам буде запропоновано можливу дату і годину прийому.

Або за номером телефону Консульства +34 932 801 812 з 17:00 до 18:00

Прийом громадян, що подорожують у Іспанії і потрапили у надзвичайну ситуацію (ДТП, арешт, втрата документів тощо) ведеться і у неприйомний час. 

Межі консульського округу:

Автономні області Каталонія, Валенсія, Балеарські острови

Примітки:

Номер рахунку Генерального консульства України в Барселоні для сплати консульських зборів у банку BBVA:

IBAN:  ES 07 0182 3247 2602 0851 1175

Просимо звернути увагу на можливість сплати консульських зборів безпосередньо у Генконсульстві за допомогою іменної банківської платіжної картки.

 


Консульство України в м. Малага (Королівство Іспанія)
Керівник: Воробйов Артем Олександрович
Консул - керівник установи
Адреса: 29016, Іспанія, м. Малага, вул. Маестранса 23, 1-й поверх праворуч. Переглянути на мапі
Телефон: 00 34 952 22 06 15.
Номер «гарячої лінії»: 00 34 636 54 80 17 (виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України)
Факс: 00 34 952 22 03 52
Ел. пошта: gc_esm@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://malaga.mfa.gov.ua
Графік роботи:

Години роботи: 09:00 – 18:00

Обідня перерва: 14:00 – 15:00

Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні

Відповідно до чинного законодавства у звʼязку зі святковими днями протягом 2018 року консульський прийом громадян не проводитиметься у наступні дні (з урахуванням перенесення вихідних днів):

1 січня – Новий Рік;

8 січня  Різдво Христове (7 січня);

8 - 9 березня – Міжнародний жіночий день;

9 квітня – Пасха/Великдень (8 квітня);

30 квітня - 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих;

9 травня – День Перемоги;

27 - 28 травня – Трійця;

28 - 29 червня – День Конституції України;

24 серпня – День незалежності України;

15 жовтня – День захисника України (14 жовтня).

24 - 25 грудня – Різдво Христове

31 грудня - Новий Рік (1 січня 2019)

Графік консульського прийому громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства:

Понеділок

09:30-13:30

Паспортні питання (за попереднім записом), оформлення посвідчень на повернення в Україну, нотаріат, питання громадянства, видача довідок, консульський облік, надання консультацій.

 

Вівторок

09:30-11:30

Прийом для громадян з особливими потребами: інвалідів, тяжкохворих, ветеранів, вагітних, громадян з малолітніми дітьми; паспортні питання (за попереднім записом), оформлення виїзду на постійне місце проживання.

 

Середа

09:30-13:30

Паспортні питання (за попереднім записом), оформлення посвідчень на повернення в Україну, нотаріат, питання громадянства, видача довідок, консульський облік, надання консультацій.

 

 

15:00-17:30

Паспортні питання (за попереднім записом), оформлення посвідчень на повернення в Україну, нотаріат, питання громадянства, видача довідок, консульський облік, надання консультацій.

 

Четвер

09:30-13:30

Паспортні питання (за попереднім записом), оформлення посвідчень на повернення в Україну, нотаріат, питання громадянства, видача довідок, консульський облік, надання консультацій.

 

П'ятниця

09:30-13:30

Прийом іноземних громадян та осіб без громадянства, візові питання, усиновлення, питання реєстрації актів цивільного стану, питання захисту прав та свобод громадян.

З огляду на обмежену кількість заяв на оформлення паспорта, які можуть бути оброблені протягом годин консульського прийому, та з метою уникнення надмірних черг прийом громадян з питання оформлення нового паспорта громадянина України для виїзду за кордон у Консульстві України в Малазі здійснюється за попереднім записом.

Записатися на прийом з питання оформлення паспорта можна за номером телефону Консульства +34 952 220 615 з 9:30 до 14:00 або шляхом надсилання відповідного запиту на адресу електронної пошти gc_esm@mfa.gov.ua. Прохання у темі повідомлення зазначити: «Запис на прийом. Прізвище заявника». У тексті повідомлення просили б вказати кількість осіб (наприклад, членів родини), які подаватимуть документи на оформлення паспорта, і контактний номер телефона. У відповідь Вам буде запропоновано можливу дату і годину прийому.

Просили б звернути увагу на те, що прийом з усіх інших питань (нотаріат, довідки, консульський облік тощо) здійснюється в прийомні години без попереднього запису в порядку «живої» черги.

Громадяни з особливими потребами, інваліди, тяжкохворі, ветерани, вагітні, заявники з малолітніми дітьми (до 14 років) приймаються поза чергою.

У неприйомний та неробочий час, у вихідні та святкові дні прийом громадян проводиться у екстрених випадках: загроза життю або здоров'ю, дорожньо-транспортна пригода, затримання або арешт, смерть, втрата паспортних документів тощо.

Особистий прийом громадян Консулом – керівником Консульства України в Малазі проводиться щомісяця у другу середу з 09:30 до 13:30.

 

 

Межі консульського округу:

Автономна область Андалусія, регіон Мурсія, Канарські острови, м. Сеута, м. Мелілья


Перелік консульських дій